Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa, tel. 22 628 12 71 w. 135, info@csw.art.pl
Rezerwacja biletów online
 
 
   

 

 

 

Przeszłe seanse filmu:
08/05/2014, Czwartek, 18:00

 
EKRAN OTWARTY
wstęp wolny
liczba miejsc ograniczona

Rezerwacja wejściówek:
tel: (22) 628 12 71 wew. 135
mail: info@csw.art.pl

"Tygrysie serca", 30'

Reżyseria: Marcin Fabjański
Kamera: Karolina Sikorska
Muzyka: Krzysztof Horn
Montaż: Piotr Jagodziński
Korekcja kolorystyczna: Piotr Dismas Zdanowicz
Produkcja: Sasana.pl, Fundacja Filmowa Wonderwoods (Wonderwoods.pl), Fundacja "Theravada" (Theravada.pl), przy wsparciu darczyńców na Polakpotrafi.pl (http://polakpotrafi.pl/projekt/tygrysie-serca)

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=YIlJzVMKpwU

Tajska Tradycja Leśna powstała pod koniec XIX wieku na pograniczu Tajlandii i Laosu w odpowiedzi na zarzucenie medytacji i wygodę życia mnichów w miastach. Najpierw kilku bezkompromisowych mnichów opuściło klasztory i ruszyło do dżungli, żeby tam uczyć się praw natury i zgłębiać własne umysły. Przedzierali się przez las, medytowali w jaskiniach, na szczytach gór, pod klifami, wśród dzikich zwierząt. Nie zrywając z oficjalnym buddyzmem, wytworzyli własne metody medytacji i analizy doświadczenia.

Film "Tygrysie Serca" jest developmentem, czyli pierwszym krokiem by stworzyć film pełnometrażowy lub serial. Premierowy pokaz filmu obędzie się w Kinie LAB w Warszawie. Po projekcji wyjątkowa okazja spotkania się z twórcą filmu - dr Marcinem Fabjańskim, oraz jednym z bohaterów, mnichem z Tajlandii - Czcigodnym Vimokkhą.

Czcigodny Vimoak jest opatem Wat Pipphalivanaram w Rayong, w Bangkoku. Uzyskał stopień doktora i magistra buddyzmu na Uniwersytecie Mahachulangkorn w Tajlandii.
Phra Ajahn Vimoak ma szeroką wiedzę na temat medytacji wglądu (vipassany) dzięki praktyce według instrukcji różnych mistrzów buddyjskich, wśród nich Luang Pu Kasspamurni, Luang Pu Tean, i wielu innych.
Posiada także bogate doświadczenie w nauczaniu medytacji wglądu współpracując z licznymi organizacjami, w tym z Dhammasathan na Uniwersytecie Chulalongkorn, w świątyni Saladhamma w Pathumthani, w świątyni Ariyasom w Sukhumvit oraz światyni Booniveres w Dhammasathan, oraz wielu innych.
Stworzył i prowadził popularny program rozwoju uważności i świadomości w miejscu pracy dla dużych, prywatnych korporacji w całej Tajlandii. Obecnie pisze książkę zatytułowaną “Development of Mindfulness and Awareness for Insight Meditation” ("Rozwój uważności i świadomości Imedytacji wglądu").

<poprzednia strona.transmisje online zapewnia StreamOnline
kubasto.com